AKNÉ - otravný pupínek nebo signál našeho těla?

Řada z nás akné vnímá jako něco, co ho otravuje, vypadá navenek nevzhledně, někdo se dokonce může cítit s obličejem poďobaným od akné trapně a má tendenci si ho maskovat nejrůznějšími způsoby. Někteří si ho s oblibou likvidují po svém – vymačkáváním a jiní ho zase dusí pořádnou vrstvou make-upu. Hold každý máme jiné naučené někdy i získané, často však i doporučené praktiky, jak se ho zbavit.
V prvé řadě je třeba si uvědomit, že akné, výsev pupínků nebo i jakákoliv vyrážka na obličeji nejsou povrchovou záležitostí, velmi často, dalo by se říci vždy, jsou prvotním projevem stavu orgánů v našem těle – signálem našeho tělo – zprávou o tom, jak se našim orgánům daří či nedaří. Což bývá u často se opakujících a dlouhotrvajících vyrážek a pupínků. Z krátkodobého hlediska se může jednat o možné překyselení organismu, kdy tělo zkouší nečistoty vytlačit, vyloučit přes kůži ven. Podle místa výsevu pupínku, pupínků na obličeji můžeme zjistit i přímou vazbu na příslušný orgán, např. plocha nad rty souvisí s reprodukčními orgány člověka, víčka a plocha mezi víčkem a obočím souvisí zase se žlučníkem, atd..
Ať je to tak nebo tak - ať je to krátkodobý nebo dlouhodobý a často se opakující stav doporučuji vám své pupínky, beďary, vyrážky nemačkat, neškrábat a nedusit make-upem.
Vyzkoušejte spíše ajurvédské bylinné produkty, které vám s tímto nelíbivým stavem pomůžou a to nejen povrchově, ale především do hloubky. Mají totiž schopnost se dostat do krevního řečiště, tedy každé buňky každého orgánu. Obsahují bylinky, které jsou protizánětlivé, antiseptické, antibakteriální a regenerační. A ještě to podpořte pitím ovocných a zeleninových šťáv – výborné kombinace na akné jsou: šťáva z karotky, hlávkového salátu, špenátu nebo šťáva ze zelených fazolí.
Zkuste jít svému tělu naproti, pomozte mu a zároveň i sobě zbavit se svých neduhů cestou, která je mu i vám blízká a to je cesta síly i kouzla přírody. 

zpět

Newsletter

Chci dostávat novinky ze světa Ajurvédy.Poptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinnéObjednávkový formulář