Kde se nacházíte: Úvodní strana  / Ajurvéda, Tara, já / O mně

Jak jsem se dostala k ajurvédě

Narodila jsem se v Kroměříži v roce 1982 a již více jak 10 let žiji v malé vesničce Kyselovice. Vystudovala jsem vysokou školu, v oboru ekonomie a více jak 5 let pracuji v oblasti dotací evropské unie. Bohužel má dosavadní práce, i když ji dělám ráda, není mou srdcovkou, není mým životním posláním.

Již od útlého dětství jsem tíhla k přírodě, ke způsobu života, který bude s úctou užívat darů přírody a bude s ní žít v harmonii. Také jsem vnitřně cítila, že mi bylo dáno do vínku pomáhat lidem ať už svou přítomností nebo i dotekem. A tak se začala má cesta hledání sama sebe, svého životního poslání, své životní cesty. Přečetla jsem řadu knih: o homeopatii, čínské medicíně, etikoterapii (hledání skutečných příčin nemocí), kraniosakrální terapii (jemná energetická masáž) a absolvovala různě zaměřené vzdělávací kurzy, semináře a školení (jejichž seznam najdete níže).

Získané znalosti jsem začala i krátce praktikovat v salonu Petanka ve městě Holešově. Kde jsem po několika provedených klasických masážích poznala, že klientům pomáhám pouze povrchově a krátkodobě. Dokázala jsem působit pouze na úrovni svalstva, krátkodobě jsem ulevovala od bolesti, ale ke skutečné příčině problémů svých klientů jsem se nedostávala. Hledala jsem proto dál, hledala jsem metodu, systém, který odkryje člověku skutečnou příčinu, kořen jeho bolístek a ukáže mu cestu ke zdraví, radosti, spokojenosti, kráse i dlouhověkosti.

Kdo hledá, ten obyčejně najde a já jsem našla nebo spíše jsem si to podvědomě přitáhla :-). Darovaný vánoční poukaz na ajurvédskou celotělovou terapii byl mým prvním krůčkem k seznámení se s ajurvédou, metodou, která mě naprosto ohromila svou hloubkou. Cítila jsem, že je tou cestou, kterou hledám. Začala jsem se ji intenzivně věnovat a především jsem jí začala žít, protože ajurvéda je pro mě mým životním stylem, mým způsobem života, kterým jsem našla sama sebe, svou lásku k sobě, své zdraví, svou hodnotu - vnitřní bohatství, harmonii, vnitřní klid, čistotu a mír. Našla jsem v ní své životní poslání, svou srdcovku, které jsem vdechla s pomocí mých nejbližších život v podobě překrásného a velmi příjemného místečka salonu Tara.

V salonu Tara nabízím svým klientům cestu ke zdraví, rovnováze, k poznání jich samotných prostřednictvím ajurvédských terapií (masáží), které pomáhají řešit jejich nejrůznější zdravotní bolístky, celkově vyživovat, regenerovat, obnovavat jejich tělíčka a uklidňovat, uvolňovat i rozjasňovat jejich mysl. Dále jim doporučuji ajurvédské bylinné produkty (čistě přírodní bylinné oleje, soli, pasty, mycí gely, šampóny zpracované dle prastarých ajurvédských receptur) a sušené indické bylinky pro celkovou očistu, výživu, podporu a obnovu jejich organismu na domácí péči. Snažím se také své klienty v rámci jejich nové cesty směřovat na výživný způsob stravování dle vrozené konstituce (typu) každého z nás.

Je ale na každém z nás, jestli se touto cestou vydáme, je totiž cestou velké trpělivosti vůči sobě, cestou, kdy se učíme se vnímat, naslouchat svému tělu, kdy poznáváme sami sebe a stáváme se plně zodpovědnými za své myšlenky, slova i činy (tedy za své tělo, mysl i ducha).

Co je ovocem této cesty? Zdraví, vnitřní rovnováha, harmonie, umění předcházet vzniku zbytečných bolístek, případně vlastní jejich řešení cestou přírody - bylinek, masáží, stravy.

Dokážete sami sobě pomoci, protože víte jak.    

Pokud hledáte zcela přírodní, velmi účinnou a staletími prověřenou cestu, jak své tělo uzdravit, jak si porozumět, jak si naslouchat - jak se stát zdravým, krásným, vitálním, spokojeným, radostným a šťastným človíčkem, je ajurvéda pro vás tím správným směrem k poznání a pochopení vás samotných.

Mé vzdělání a získané certifikáty, které ale nevypovídají nic o kvalitě a hloubce mé každodenní práce, přijďte si ji raději zažít a nechat se vést :-)
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže – akademie Remako, Jarmila Císařová
 • Reflexologie trapézového svalu – akademie Remako, Jarmila Císařová
 • Reflexologie plosky nohy – akademie Remako, Jarmila Císařová
 • Zábalové techniky - akademie Remako, Jarmila Císařová
 • Reiki I. stupeň – mistr Bronislav Kozák, Olomouc
 • Kineziologie I. stupeň – Centrum Rovnováhy Přerov, Alena Řehořová
 • Základy ajurvédy I. – Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Marketing I. - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ajurvédská terapie pro pohybový aparát - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ajurvédská terapie pro harmonizaci ženské energie - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ajurvédská terapie pro harmonizaci mužské energie - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ajurvédské terapeutické produkty - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ajurvédské bylinné kapsle - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ajurvédská terapie pro detoxikaci - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Antistresová celotělová terapie - Institut ajurvédských terapií Kroměříž
 • Ovocné a zeleninové šťávy – Dr. Walker (samostudium)
 • Studium - ajurvédský praktikant pod odborným vedením pana Dr. S.Balaji VishwanathCertifikáty ( 14 fotografií )

Certifikát Certifikát Certifikát

Newsletter

Chci dostávat novinky ze světa Ajurvédy.Poptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinnéObjednávkový formulář