Bylinné produkty pro tělo i duši

Ajurvédské bylinné produkty jsou čistě přírodní bylinné oleje, soli, pasty, mycí gely, šampóny získávané z bylin rostoucích v nejčistších oblastech himalají. Byliny jsou sbírány i zpracovávány ručně dle prastarých ajurvédských receptur na soukromých rodinných farmách za odborného dohledu indických ajurvédských lékařů.

Ajurvédské bylinné produkty neobsahují žádné chemické látky (jako jsou konzervační látky, parabeny, syntetické emulgátory pegy, živočišné extrakty jako je lanolín, vepřové sádlo, lůj, glyceriny) ani chemické parfemace. Nejsou testovány na zvířatech nebo přístroji v klinickém prostředí, jelikož samy o sobě nemají žádné vedlejší účinky.

Všechny ajurvédské bylinné produkty působí na lidské tělo komplexně – působí současně na fyzickou schránku člověka – na tělo z masa a kostí i na jeho psychiku. Jsou také variabilně využitelné – dají se použít zevně (nejen aplikovat na kůži, ale i inhalovat, kloktat, vstřikovat do dutin). 

Ajurvédské bylinné produkty jsou velmi silné zcela přírodní produkty, které doporučuji nekombinovat se žádnými běžnými kosmetickými výrobky. Je to z toho důvodu, že v běžně dostupné kosmetice je spousta chemických látek, které postupným a častým používáním zatěžují a současně se usazují v lidském organismu.

Při používání ajurvédských bylinných produktů si nejen nezatěžujete své tělíčko, ale především si ho správně vyživujete, obnovujete i regenerujete přes svou kůži a to vše se děje na buněčné úrovni. Protože každá bylina obsažená v ajurvédských bylinných produktech má schopnost se dostat do každé buňky vašeho tělíčka. Běžná strava, kterou většina lidiček konzumuje (pokud není ve větší míře syrová - ovoce, zelenina, oříšky, šťávy, atd...) není dosti výživná, je spíše zanášející, proto je potřeba svému tělíčku dodat výživu i jinou cestou, např. přes kůži - ajurvédskými bylinnými produkty. Nedílnou součástí používání ajurvédských bylinných produktů je také to, že:

  • se navracíte zpět k přírodě, ze které jste vzešli
  • s úctou a pokorou užíváte často nedoceněných i neznámých darů přírody ve formě bylin, které jsou nám velmi blízké a které nám od pradávna pomáhaly
  • se nepodílíte na výrobě běžné kosmetiky obsahující spoustu chemických látek a příměsí, která zatěžuje nejen vás, ale i přírodu svou výrobou a také následným testováním
Ajurvédské bylinné produkty doporučuji svým klientům přímo na míru - dle jejich fyzických i psychických bolístek a vrozené konstituce:

  • bylinné oleje odpovídající svým složením vrozené konstituci každého z nás (oleje vhodné pro typ Váta, Pitta nebo Kapha)
  • bylinná séra - séra pleťová, která jsou rozlišena dle typu pleti (těmito séry se dá i odličovat)
  • bylinné oleje speciální, které jsou svým složením určeny pro speciální péči (např. dětský olej, olej používaný v těhotenství a po porodu, olej na celulitidu)
  • bylinné soli odpovídající svým složením vrozené konstituci každého z nás (soli vhodné pro typ Váta, Pitta nebo Kapha) nebo soli namíchané dle individuálních fyzických bolístek
  • bylinné pasty - masky, mycí gely, šampóny
Veškeré ajurvédské bylinné produkty mají nezaměnitelnou hodnotu pro harmonizaci, zklidnění, stimulaci, výživu, ozdravé pochody v celém organismu každého z nás.Newsletter

Chci dostávat novinky ze světa Ajurvédy.Poptávkový formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinnéObjednávkový formulář